Co mi přinesl minulý příspěvek a co bude dál?

Je to 5 dní co jsem publikoval můj další report za říjen z názvem Megaskok 2. Tento příspěvek byl vůbec nejčtenější za celou dobu existence tohoto blogu a bylo na něm napsáno historické množství komentářů. Celkem jich bylo 30. Možná se toto číslo ještě časem změní.

Lidé se mě ptali na mnoho otázek od toho zda-li dělám weby sám, přes to jako dělám SEO až po to jaké weby mi vydělávají nejvíc. Vzhledem k tomu, že se tyto otázky poměrně často opakují, tak někdy v příštích dnech napíšu nějaký článek, kde tyto otázky zodpovím. Problematika SEO je ale tak obsáhlá že ani ve stručnosti se to nevejde do jednoho článku. Rozhodl jsem s proto udělat takový miniseriál článků jak dělám SEO.

Co se týče informací jak vybírám vhodná témata. To považuju za svoje know how a nechci se o něm příliš zmiňovat. V principu jde o to, že hledám mezery na trhu. Těch mezer tam moc není, takže nechci aby je někdo hledal stejným způsobem jako já. Teď ale k tomu co mi přinesl minulý příspěvek.

Co mi přinesl minulý příspěvek?

To že článek četlo rekordní množství lidí jsem už říkal. Zároveň byl také rekordně sdílen na sociálních službách. Sdílení kraloval Facebook, na kterém byl článek olajkovaný 14 krát. P té je zde twitter, na který byl odeslán tento článek 2x. To bych do budoucna rád změnil. A nakonec Google+ kde byl článek odeslán jednou. Díky rekordnímu množství sdílení přišlo na web ze sociálních služeb většina návštěvníků.

V článku jsem zcela záměrně upozornil na mé profily na sociálních sítích, protože jsem už dopředu tušil, že článek bude opravdu hodně čtený. Abych pravdu řekl, chtěl jsem jej už publikovat a v tom mě to napadlo. Tak jsem ještě přidal ikonky na sociální sítě a teprve po té vše odeslal.

Výsledkem je 7 nových followerů na twitteru, 2 na Facebooku a jeden na Google+. Za to jsem opravdu rád a chci tyto řady ještě rozšířit.

Co dělám teď?

Momentálně mám rozdělány 3 větší projekty, které chci do konce tohoto měsíce spustit. Dělám na nich takovým paralelním stylem,  takže zřejmě nebude dlouho nic a pak všechno najednou :-) . Bohužel se ozvaly i školní povinnosti, takže po minulém týdnu prokrastinace jsem pro změnu zahlcen věcmi mimo IT svět. Pevně však věřím že všechno stihnu. A díky všem za podporu, kterou mi dáváte v komentářích najevo. :-)

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Má cesta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Co mi přinesl minulý příspěvek a co bude dál?

 1. majlan napsal:

  Jedním z principů motivace je dělit se o své kroky s ostatními, jednak tě to motivuje nespat a neflákat se a zadruhé to přináší pozitivní zpětnou vazbu, což je taky dobré. Takže to děláš dobře. :-)

  Jo a nikde jsem to tady nezahlídl – co vlastně studuješ?

 2. Pingback: Jak dělám to SEO? | Inwebstor Bronzi

 3. Knihovnik napsal:

  Co studujes by zaujimalo aj mna :)
  Inak zaujimavy projekt, ktory inspiruje mnohych. Ake weby inspiruju aktualne teba?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>