Co se stalo za poslední 3 týdny?

Vím, že jsem tady už dlouho nepsal a to ze 3 důvodů.

  1. Mám víc práce než obvykle.
  2. Končí semestr a já musím něco provést se svou diplomkou.
  3. Venku začíná být hezky.

To jen tak na okraj :-) . Ale teď k tomu hlavnímu.

Sice nepíši příliš na blog ale na svém pasivním příjmu stále pracuji. V tomto měsíci jsem nakoupil 8 nových domén během neslavné výroční akce od active24, bohužel víc jsem jich nestihl a jsem rád alespoň za to, na kterých chci v průběhu příštího měsíce rozjet nějaké weby.

Web kalendář online, tak jak jsem jej prezentoval ve svém dřívějším příspěvku je na umření, protože nemám čas a ani mě nebaví každý den někdo někde psát. Doména je to pěkná ale vidím to na razantní zjednodušení zamýšleného obsahu a vypustit tento web jako klasickou minisite.

Na webu infosit.cz pomalu ale jistě vytvářím nové weby ale stejně jako v předchozím případě nemám čas na to abych něco pravidelně někde přidával, proto jsou také weby http://zabava.infosit.cz/ a http://zajimavosti.infosit.cz/ poměrně opuštěné. U webů Jak na seo pro úplné začátečníky a jak vydělávat na internetu mi to ani tak nevadí, protože jejich koncept není postaven na pravidelném přidávání obsahu ale dlouhodobé hodnotě. Sice by také zasloužili víc článků ale nemám na to čas.

Co se týče konceptu webů, kde je nutné pravidelně přidávat obsah, tak ty jsem zavrhl. Možná že jej obnovím v okamžiku kdy na to budu mít lidi ale sám to přidávat nemůžu jelikož na to nemám čas a už z principu se to vymyká pasivnímu příjmu.

K tomu co se mi daří

Poměrně výrazně se mi daří monetizovat web čekni.cz což je v podstatě takový vymakanější agregátor článků z internetu. Pravděpodobně rozjedu ještě jeden z jiným obsahem na jiné doméně.

Dále je zde web kecteni.cz na něj jsem nasadil systém ranky.cz a jeho výnos je poměrně pěkný. Bohužel zhruba ve stejnou dobu mi spadly příjmy z adsense. Zřejmě shodou náhod ale místo toho abych měl zisk z ranky.cz navíc, tak mi pokryl výpadek z adsense a jen něco navíc přidal.

Rozjel jsem web bod-g.cz, zatím tam nemám žádnou reklamu ale plánuju affil pro nějaký eshop + adsense. Jakmile nasbírám ranky, tak samozřejmě i výměna odkazů.

Dále jsem rozjel dalších 5 jednoduchých herních webů, které se momentálně snažím dostat na první příčky seznamu. Jeden je už na třetím místě další dva na osmém jeden na jedenáctém a na ten pátý se asi vykašlu :-D … Samozřejmě tím myslím pozice na klíčová slova, na která cílím a která jsou nejvyhledávanější.

V současné době mi ten jeden web na třetím místě vykrývá celý výpadek z adsense na kecteni.cz, takže v těch dalších vidím poměrně velký potenciál.

Právě dnes jsem se zase pustil do hledání zajímavých klíčových frází, na kterých je možné vystavět nějaké weby a po nějaké době hledání jsem jich našel 6. Ale o tom zas někdy příště až ty weby rozjedu.

Takže suma sumárum. Tento měsíc jsem rozjel 6 webů u kterých vidím celkem solidní potenciál a zvýšil jsem zisky jak z čekni.cz tak z kecteni.cz. Příští měsíc chci předělat kalendář online na něco o co se nemusím starat. Rozjet 6 minisites na dnes nalezené fráze + něco provést z 8mi nakoupenými doménami. Vzhledem k tomu, že nemám moc času, tak bych byl rád kdybych do konce dubna rozjel alespoň 10 nových webů.

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Má cesta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Co se stalo za poslední 3 týdny?

  1. Michal napsal:

    Můžu se zeptat, jak monetizuješ čekni.cz? Chápu dobře že máš i něco mimo adsense?

  2. admin napsal:

    I na čekni.cz mám adsense ale z něj toho moc nepřijde. Tam monetizuju hlavně přes ranky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>