Další web v pořadí – Služba na screeny

Jak jsem se zmínil v předminulém příspěvku, tak do konce měsíce chci spustit 3 nové projetky. První z nich byl herní web Nejgame.cz, o kterém jsem psal v minulém článku. O druhém z nich budu mluvit právě teď.

Je jím online služba pro nahrávání snímků obrazovky na internet, kterou jsem pojmenoval velice jednoduše MyScreen.cz.

O čem to je?

Tato služba umožňuje velice snadné nahrávání a úpravu snímků, které máte v systémové schránce na web. Stačí jednoduše kdekoli v systému zmáčknout klávesu PrintScreen. Přejít na web MyScreen.cz, kde pomocí kombinace CTRL + V vložíte obrázek na web. Před nahráním na server jej můžete ještě jednoduše upravit a nakonec přidat nějaký popisek. Například úvodní obrázek tohoto článku najdete tady. :-)

Je to zkrátka velmi jednoduché a účelné. Jediné z čeho mám trochu (hodně) obavy je monetizace tohoto projektu. Doteď nevím jak na to a jak se toho chopit. Zatím mám na webu umístěnou reklamu od E-targetu. Jelikož S-klik mi tento web neschválil. Ale nevím jestli to bude fungovat.

Jak web monetizovat?

Už dříve jsem zde psal příspěvek, kde jsem se vás čtenářů dotazoval na to jak monetizovat úložiště obrázků? Odpověděl mi pouze Inwebstor, bohužel ne zcela uspokojivě pro mě :-) . Adsense nechci riskovat z důvodu, že by mi nějaký dobrák hodil na web nějaké porno a já bych přišel o účet. Proto jsem zatím použil české služby ale rád bych tento projekt rozjel globálně. Další varianty vidím jen dvě. Nebo spíše dvě a půl.

První varianta monetizace je udělat službu kompletně placenou za nějakou malou částku. Otázka je kdo by to pak používal? Chystám se k této službě udělat ještě API pro snadné použití na vlastních webových stránkách. Pak by to snad mělo i nějaký smysl.

Druhá varianta je udělat si na to vlastní systém pro správu reklamy, nějak vyřešit cílení a řešit to formou cpc. Tato varianta by možná fungovala. Ale jen v případě kdyby služba byla opravdu velice rozšířená. Jinak je to poměrně pracné řešení.

A nakonec ta poslední půltá varianta. Pokud se mi provoz nevyplatí, tak zkrátka zavřu krám a budu tuto službu využívat jen já sám. Mám několik nápadů jak jí využít a toto by sloužilo jako centrální úložiště a editor pro další projekty s tím spjatých. S pomocí API půjde tato služba snadno propojit s jakýmkoli dalším webem a sám jí určitě využiju.

Napadá vás ještě něco dalšího?

Jestliže máte další nápad nebo byste podobnou službu sami využili v placené verzi (s pomocí API), tak mi napište do komentářů. Ocením jakýkoli nápad nebo reakci. Díky moc :-)

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Má cesta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 komentářů u Další web v pořadí – Služba na screeny

 1. Petr Jirásek napsal:

  Ta prvni varianta monetizace mi prijde zcestna. Myslim si, ze existuje spousta jinych variant, jak to delat neplacene.

 2. Jiří Šubr napsal:

  Je to blbý projekt na výdělek. Určitě si dokážu představit že to někdy využiju, ale moc si nedovedu představit, jak bych na tom jako majitel vydělal. Ten etarget je asi jediná volba, popř. pak nějaké odkazy. Ale to se bavíme max pár tisíc měsíčně.

  • admin napsal:

   Pokud to uživí samo sebe a bylo by něco málo navíc, tak jsem spokojený. Nečekám že na tom trhnu miliony :-)

 3. Tomáš napsal:

  Děláš stejnou chybu jako jsem dělal já při nákupu většího množství domén. Když vím co chci dělat, popřípadě jaké téma, hned následující otázka pro mě by měla být jakým způsobem na tom chci vydělat. Pokud si na tuto otázku nedokážu odpovědět pak nemrhám časem a vymyslím jiný projekt.

  Teď mi připadá, že bych učil orla létat, protože tvoje výsledky jsou nesrovnatelně jinde než ty moje, ale o to víc mě překvapilo, že tvůj myšlenkový pochod tuhle otázku neobsahuje.

  • admin napsal:

   Možná nevydělám přímo na tomto webu ale vím jak tuhle službu sám využiju dál v dalších projektech a ve výsledku mi centrální systém ulehčí práci.

   A navíc už jsem samotné ukládání obrázku již párkrát využil když jsem potřeboval někomu poslat to co právě vidím na svém monitoru. Takže já jsem spokojený :-)

   • Petr napsal:

    Díky této recenzi si adresu pamatuji a když potřebuji někomu nasdílet screen z mé plochy, tak službu budu využívat. S monetizací bych to viděl jedině na přímý prodej pro někoho, kdo buduje brand.

    • admin napsal:

     To jsem rád. Chtěl jsem najít několik lidí, kteří by tuto službu používali ať má alespoň nějaký smysl.

 4. Marko napsal:

  Skvela vec, presne takuto aplikaciu som dlho hladal. Toto je typ aplikacie, ktory skutocne riesi nejaky problem. Dakujem ti za nu a uz je web v zalozkach :) Len skoda, ze nefunguje v Opere.

 5. Mirek napsal:

  Jednu dobu jsem o tom uvažoval též, vidím v tom takovou možnou synergii s uložištěm obrázků co mám nicméně jsem nenašel vhodný script. Jinak možná monetizace by byla kdyby jsi tam měl i galerii nahraných screenshotu aby návštěvník by se u tebe mohl zdržet déle a galerie by šla monetizovat podobně jako klasické úložiště obrázků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>