Jak dělám to SEO? – Optimalizace pro lidi ne pro vyhledávače

Toto je poslední díl z miniseriálu Jak dělám to SEO. A v něm bych na rozdíl od předešlých spíše praktických článků napsal o tom jak já sám přemýšlím o SEO optimalizaci a o mém pohledu na vyhledávače.

Celé to vystihuje druhá část nadpisu tohoto článku, která zní Optimalizace pro lidi ne pro vyhledávače. Přesně tato věta definuje přístup jak by se podle mě měla SEO optimalizace dělat.

Já osobně jsem se nikdy nesnažil dělat optimalizaci tak abych využíval nějaké chyby nebo hlouposti vyhledávačů. Ba dokonce jsem se nikdy o takovéto chyby nezajímal a vždy jsem si říkal k čemu mi je to vlastně dobré.

Jestliže využíváte nějaké nedokonalosti vyhledávače, pak veškerá vaše práce bude mít jen dočasný efekt. Někdy je to asi praktické využít některých technik, které přinesou rychlé ovoce avšak já jsem nikdy nedělal takový web aby to pro mě bylo přínosné. Chyby ve vyhledávání budou časem opraveny, nedokonalosti zdokonaleny a vše se bude blížit tomu aby vyhledávače poskytly přesně to po čem lidé touží.

Přesně v tom je kouzlo optimalizace pro lidi a ne pro vyhledávače. Je to jen mezičlánek mezi vašim webem a lidmi, kteří hledají informace. Každý vyhledávač se bude snažit jít vstříc svým uživatelům. Spousta lidí se SEO optimalizací snaží jít vstříc vyhledávačům a na lidi zapomínají. Jestliže ale vy sami půjdete naproti lidem, pak vyhledávače půjdou naproti vám. Protože když bude vyhledávač hledat to co lidé chtějí, tak jej budou používat a budou spokojení.

Vždy mějte na svém webu přesně to co lidé chtějí pod danou frázi najít. Když to tam bude, tak vás budou mít vyhledávače rádi. A jestliže budete mít informačně hodnotný a bohatý obsah, pak vás budou mít rádi uživatelé vyhledávačů. A když Vás budou mít rádi uživatelé vyhledávačů, pak vás vyhledávač bude zobrazovat ve výsledcích vysoko :-)

Howg :D

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Rady se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Jak dělám to SEO? – Optimalizace pro lidi ne pro vyhledávače

 1. Radek napsal:

  Neber to osobně, ale tenhle seriál dopadl přesně tak, jak jsem čekal :)
  Napsat začátky k tomu, jak udělat weby a popsat co zhruba udělat, aby byl web ok může napsat skoro každý MFAčkař. Ale napsat konrétní kroky k tomu, jak postavit výdělečný web (první měsíc jsem nahodil obsah, registroval web do 50 katalogů, pak jsem napsal 3 Pr články, udělal pár výměn odkazů) toho se v Česku asi jen tak nedočkáme.
  Nedivím se, ukazovat svoje know-how nikdy nechce, proto taky nepíšu články jak dělat seo :)

 2. Daniel napsal:

  To byl takovej hezkej pribeh :)

 3. Jiří Leskot napsal:

  Plně souhlasím s Radkem. Často čtu obecné rady podobného typu, ale málo konkrétních informací, stejně jako Radek ale chápu, že se lidem nechce prozrazovat knowhow.

 4. Karel napsal:

  Také se přidám, zajímavé by bylo trošku konkrétnější čtení. S kolika zpětnými odkazy cca začínáte?

 5. Vaclav napsal:

  Tip na článek: jak dosáhnout snadno a rychle na hodnotu SRanku 7? :-) To jenom registruješ do katalogů nebo také kupuješ a vyměňuješ odkazy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>