Jak jsem se stal inwebstorem?

Každý člověk chce mít dost peněz a kdo říká, že ne, tak lže. Každý hledá svou cestu jak peníze získat. Dobrá práce je taková, která Vás baví, lepší taková, kde máte i velké výplaty a nejlepší práce je taková, kde dostanete zaplaceno i když nic neděláte. Myslíte že to není možně?

Na světě existují dva druhy práce. První, kde dostanete zaplaceno za samotnou práci a druhá, kde vytváříte hodnoty, které Vám vytváří peníze ale taky kde za práci nedostane vůbec nic. Otázka zní jaké hodnoty vytváře? … A má odpověď takové, ve kterých se vyznáte.

Věnuji se tvorbě webů už od střední školy. Vím toho o webu spoustu. Momentálně ještě studuji a jsem upřímně řečeno trochu líný člověk. Nepracuji dokud nemusím ale weby mě prostě baví. První nevýhoda, když hledáte práci v IT. Všichni chtějí reference. Já jich bohužel moc nemám.

Vždycky jsem se snažil vytvořit nějaký systém, který by používalo hodně lidí a já bych na tom vydělával. Naposledy jsem dělal na svém webu Kečtení.cz. Strávil jsem spoustu času vymýšlením nových vlastností a rozšíření. Pořád jsem přidával nové funkce a hádejte kolik registrovaných uživatelů celý ten web měl? … 0. Ano opravdu je to číslo nula. Teď už vím jaká to byla hloupost. Strávil jsem na tom spoustu času, který jsem víceméně vyhodil oknem. Web běží 2 a půl roku a když zavřu obě oči tak jeho reálná hodnota na prodej je tak 10 000. Trochu k pláči po dvou letech práce nemyslíte?

Člověk by se měl poučit ze svých chyb a já se na to chystám právě teď. Proč?

Nedávno se v mém životě stalo pár věcí, které mě donutily přemýšlet nad tím co dělat dál. Narazil jsem na web http://www.inwebstor.cz/ a viděl film Czech Made Man. Pro spoustu lidí to byla kravina ale mi ukázal cestu. Nevyznám se sice v doménách a ani mě to nebaví ale vyznám se ve webech. Takže …

Mým cílem je mít do konce tohoto roku (2012) pasivní příjem 5000Kč, který chci získat vytvářením webů a jejich monetizací.

Jestli jste už klikli na předchozí odkaz na inwebstora, tak už víte jak se to dá dělat. Já ale nechci weby nakupovat. Já je chci vytvářet. Nebudu investovat své peníze ale svůj čas. Takže na rozdíl od výše zmíněného nebudu mít měsíční rozpočet 5000Kč ale 0Kč. Výjimku tvoří jen nákup domén a hostingu, které však chci dotovat pouze se zisků z této činnosti.

Tento blog píšu na úplném začátku abych zdokumentoval celý průběh a abych se s vámi podělil o své zkušennosti. Tak přejte mi štěstí :-)

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Má cesta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Jak jsem se stal inwebstorem?

 1. Inwebstor napsal:

  Jsem rád, že jsem inspiroval někoho dalšího a přeji hodně štěstí a úspěchů ve Vašem snažení. A hlavně hodně vytrvalosti… Té je potřeba asi nejvíce.
  Z názvu „pasivní příjem“ by se to nezdálo, ale on je to ten nejtěžší způsob, jakým vydělat peníze. Je třeba spoustu věcí se naučit (a spoustu naopak odnaučit) a na začátku si to samozřejmě „oddřít“, aby pak člověk mohl sklízet plody své práce v podobě pasivních příjmů.
  Takže good luck! :-)

  • admin napsal:

   Díky moc, snad se nám oběma podaří dosáhnout našich cílů :-) . Brzy tady uveřejním mé nově vytvořené weby, na kterých chci začít vydělávat. Ať to není jen o plánech ale i o reálných věcech.

 2. Martin napsal:

  Pokud budeš investovat svůj čas, pak investice do rozvoje se nerovná 0 Kč. Čas jsou peníze.

  • admin napsal:

   Ano, vzato čistě finančně máš pravdu a já si to uvědomuji. Ale pro tento přístup jsem se rozhodl ze tří důvodů.

   1) Chci dokázat sám sobě i ostatním, že i bez peněz lze vytvořit pasivní příjem.
   2) Nejsem obchodník a obchodování mě nebaví, vytváření webů ano. Do budoucna se ale myšlence nákupu webů nebráním.
   3) Investuji čas, který bych jinak promrhal. Takto alespoň dělám něco co má smysl. Beru to spíš jako takový koníček.

   • Martin napsal:

    Ano v pohodě, já jsem se jen vyjádřil k tomu, že Tě to nic nestojí. Stojí Tě to čas. Když to vezmeš z jiného konce, který samozřejmě teď nemá s weby nic společného, čas strávený nad realizací můžes investovat do brigád, peníze z brigád do nákupu investic a taky se těšit z pasivního přijmu. Ne v pohodě ;) Ať se Ti daří, je fajn, že mladí lidí se snaží alespoň něco dokázat a nevysedávají jen po hospodách ;) good luck mk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>