Tak jsem přišel z ImSrazu

Před malou chvílí jsem se vrátil z šestého internet marketing srazu pln zajímavých dojmů, postřehů a myšlenek. A chci o tom napsat dřív než se ráno vzbudím a polovinu zapomenu. (Taky proto že mi to Jakub nařídil :-P )

Začátek byl posunut o nějakou tu půlhodinku později, protože jsme čekali na opožděné účastníky a tento čas jsme využili pro představení nás samotných a našich projektů. Trošku si říkám jestli jsem o sobě neprozradil víc než jsem měl, protože ostatní jen povrchně zmínili co vlastně dělají a detaily sveřepě bránili :-D .

Po té byla na programu úvodní přednáška, kde jsme se dozvěděli něco o tom jak zaujmout uživatele a nastala volná diskuse.

Když pominu to, že mě všichni zdrbli jak co dělám špatně a že mě google zabanuje a že moje weby půjdou dolů, tak jsem narazil i na pár zajímavých postřehů, které je dobré vědět a jen mě utvrdili v tom, že jdu správnou cestou. Většina lidí na srazu má něco za sebou a v online branži se nějakou dobu pohybují, takže jsem rád za každou myšlenku a jakýkoli feedback.

 1. Příjmy je třeba diverzifikovat. (Nespoléhat jen na adsense)
 2. Adsense vydělává 2x tolik než s-klik. (Nemám osobně ověřeno)
 3. Rozjet další weby zaměřené na obsah.

Já osobně si myslím, že google nemá důvod mě banovat ale pro přesilu jsem od sebeobrany raději ustoupil. Obecně přístup vyhledávačů k webům bylo asi nejrozporuplnější téma, které se probíralo. A není se co divit, protože nikdo neví jak fungují jen má každý nějakou představu za kterou si stojí.  Já osobně zastávám jednoduchou myšlenku, která mi dává smysl, a o které snad napíšu někdy v budoucnu teď se mi to tu nechce rozebírat :-) .

Můj cíl, se kterým jsem na ImSraz šel bylo abych se setkal se zajímavými lidmi s oboru a získal kontakty, které se budou do budoucna hodit. Tento cíl se určitě splnil. Bohužel jsem ale nenašel nikoho kdo by mi mohl teď aktuálně pomoct. Tak snad se najde někdo na dalším srazu, kde se taky určitě ukážu :-)

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Jen tak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 komentářů u Tak jsem přišel z ImSrazu

 1. Jakub napsal:

  Jsem moc rád, že se ti imsraz líbil a neboj, určitě na srazech poznáš spoustu dalších lidí, kteří ti budou schopni pomoci ;) a díky za zmínku o imsrazu…

 2. Kvasnička Jan napsal:

  Jsme moc rádi, že jsi mezi nás zavítal. Většina z nás už tě nějakým způsobem znala z online prostředí, tak si teď si můžeme k dalšímu nicku přiřadit obličej :) A nenech se odradit, člověk si vše musí projít a vyzkoušet sám, mít tu svou zkušenost aby se mohl přirozeně vyvíjet.
  Těším se na další články!

 3. Andre napsal:

  Samozřejmě ti nepřeju nic zlého, ale viděl jsem některé tvé weby a s BANem si celkem zahráváš. Ne, že bys přímo něco porušoval a dělal prasárny, ale mohli by mít výtky ke kvalitě webů.
  Tipuji to tak 50 na 50. Ale ještě ti to může klidně vydržet měsíce, roky vydělávat.

  • admin napsal:

   O tomto můžeme vést nekonečné diskuse a vždycky to bude jen názor proti názoru. Když srovnám mé weby s konkurencí, tak je má kvalita úplně někde jinde a lidé se dozví co potřebují. Já jsem přesvědčený o tom, že když udělám web, kde je přesně to co říkám, že tam je a lidé tam chodí rádi, tak není nikde problém. A přesně o to se snažím s každým webem.

   Ale musím se přiznat k tomu, že mě to trochu nahlodalo a ke každému s těch webů se chystám přidat ještě nějaký blog, kde bych mohl jednou měsíčně plácnout nějaký článek. Z dlouhodobého hlediska bych to stejně udělal abych si udržel své pozice.

 4. petr napsal:

  Tak tvůj blog se jeví jako přínosný, sem tam jsme na něj zabrousil, přišel správný čas si tě dát do čtečky http://rss4.biz . Takže ať se daří a těším se na další přínosné články…

 5. Radek napsal:

  Hehe jak vidím, tak je pořád stejná tradice, nic na srazech nevyzrazovat :) )
  Myslím si ale, že stejně většinou tak zhruba víme co kdo dělá a zas tolik si navzájem nekonkurujeme. Alespoň já se moc nebojím, svých projektů mám dost takže jinde inspiraci nehledám a moje weby by jen těžko někdo kopíroval ;)

 6. Reality napsal:

  Jsem zaskočený kolik lidí ti tvrdí, že dostaneš ban od Google. To je právě ten rozdíl mezi úspěšnými a těmi co se bojí a raději preventivně nic nerozběhnou ze strachu aby o to časem nepřišli :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>