Začínáme

Jak jsem psal ve svém předešlém příspěvku, tak do konce tohoto roku chci mít pasivní příjem 5000Kč. Takže není čas ztrácet čas. … A jak toho chci konkrétně dosáhnout?

Abych se přiznal, tak jsem už začal o trochu dřív než jsem začal psát tento blog, takže už mám docela představu jak na to.

Z webu Kečtení.cz tečou nějaké peníze ale je jich hodně málo. Toto ale bude můj primární příjem na nákup domén a placení hostingu. K tomuto účelu tyto peníze stačit budou. Na webu jsem vydělával jen pomocí reklamního adsense a to bylo potřeba změnit. Už minulý týden jsem nasadil systém pro výměnu odkazů ranky.cz. Zatím bohužel nikdo tu reklamu nechce :-D … Tak snižuji cenu. Asi 14 dní zpátky jsem ale prodal banner, na pozici pod články, který mi teď vynáší tolik co zbytek adsense z tohoto webu.

To že zatím ranky na Kečtení.cz nejdou podle představ mě sice mrzí ale taky je docela úspěšně využívám na jiném webu, která jsem dokončil asi před měsícem a to na Čekni.cz.

Během jednoho měsíce se mi podařilo vybudovat docela solidní ranky a z principu fungování tohoto webu je na něm obsahu dost. Reklamu z ranků prodávám vždy do konkrétních subwebů jako například zprávy. Ty mají samy o sobě ranky PR 4 a SR 1 ale návštěvnost jen asi 10 lidí denně, takže odkazy prodávám celkem levně.

Zatím mám ranky nasazené zprávách a sportu ale do konce týdne je chci rozšířit i na ostatní subweby. Dále se taky chci zaměřit na systém mLink.cz, který funguje na podobném principu jako ranky ale je možné umisťovat i bannery. V poslední řadě, co chci bezprostředně udělat, je nasadit tyto a i jiné reklamní systémy na tento web a na můj další blog blog.bronzi.cz. Tím vyčerpám všechny moje aktuální příležitosti k růstu a dále budu muset vytvářet weby nové.

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Má cesta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Začínáme

  1. Martin napsal:

    A jak čarujete s PR? :) Mě to nějak neroste :-/

  2. admin napsal:

    PR je do značné míry ovlivněno kvalitou obsahu. Nevím jak přesně to google poznává ale zkrátka dokáže poznat kvalitní obsah, který dokáže člověku něco přinést. Jednoduchá rada zní. Mějte na svém webu informace, které jinde nejsou a které lidé potřebují nebo se o ně zajímají. Pak stačí jen nějaký základní linkbuilding s tématických webů a samozřejmě že vždy platí, že když na vás odkazuje web, který je na dané klíčové slovo již vysoko ve vyhledávání, pak dokáže dost silně posunout i Vás. Jestliže chcete jen PR bez pozic, pak s tím Vám nepomůžu. Já vždy říkám že ranky jsou za odměnu. Nejprve jsou dobré pozice a potom teprve jsou dobré ranky. Naopak to nefunguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>